Ще донедавна Він жив поміж нас, тихими кроками міряв львівську бруківку… І мало хто знав, що цей мовчазний львівський художник ховає в собі неймовірно великий світ “інших” цінностей, відмінних від загалу: світ чистих ілюзій, омріяних образів, навіяних зі степового дитинства снів.
Один із перших збережених образів Різдва Христового в українському мистецтві ми можемо знайти на полях пергаменту Київського псалтиря датованого ще 1397 роком. Невідомий автор (-и) органічно доповнив текст 301-ю ілюстрацією, які відповідають змісту манускрипта. Постаті святих настільки малі по відношенню до букв, що здаються іграшковими. А щоб малюнки не нагадували копії з монументального живопису чи…
Міністерство культури і національної спадщини Польщі підписало угоду із князем Адамом Каролем Чарторийським щодо придбання колекції "Фонду князів Чарторийських", зокрема картини "Дама з горностаєм" Леонардо да Вінчі. Збірка та нерухомість відійде до Національного музею у Кракові. Леонардо да Вінчі, "Дама з горностаєм", 1489–1490 рр. Зібрання нараховує приблизно 86 тисяч музейних предметів та 250 тисяч одиниць бібліотечного фонду....
Наприкінці 50-х років ХХ ст. історик мистецтва Ігор Голомшток (1929 р.), який працював гідом у Державному музеї образотворчих мистецтв імені О. С. Пушкіна в Москві, несподівано з’ясував, що радянська молодь не могла відрізнити твори митців Третього рейху від робіт художників сталінського періоду. Подальші дослідження мистецтва фашистської Італії, СРСР, нацистської Німеччини та КНР привели його до висновку, що варто говорити не про “мистецтво часів тоталітарного режиму”, а “тоталітарне мистецтво” як окремий культурний феномен з власними ідеологією, естетикою та стилями, що має універсальні механізми.