Home / Огляди / Андрій Кісь: “Сльоза і камінь. Проходи старими цвинтарями Галичини”

Андрій Кісь: “Сльоза і камінь. Проходи старими цвинтарями Галичини”

Андрій Кісь: “Сльоза і камінь. Проходи старими цвинтарями Галичини” (літературна агенція “Піраміда”, серія Василя Ґабора “Приватна колекція”, Львів, 2012 р.) — перше в Україні альбомне видання присвячене народній меморіальній скульптурі.

Це мандрівка старими цвинтарями галицьких сіл і містечок, де збереглися цілі “ансамблі” надгробних кам’яних пам’ятників, які створили майстри наприкінці XIX — впродовж ХХ століть. Видання охоплює близько двадцяти некрополів Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. Найповніше представлений цвинтар у Старому Місті поблизу Підгайців на Тернопільщині, де більшість скульптур створили майстри-каменотеси з родини Папіжів. Також у виданні є пам’ятки з цвинтарів у Демні, Бережанах, Рогатині, Чесниках, Нараєві, Слобідці, Щирці, Поморянах, Лапшині, Жукові…

Альбом складається з розділів: “Образ Богородиці”, “Образ Христа”, “Розп’яття”, “Ангели й архангели”, “Святі”, “Хрести”. Автор за допомогою фотоапарату досліджує пластику народних скульптур, акцентуючи на найцікавіших фраґментах і ракурсах, створючи “кінематографічну” структуру книжки. Метою книжки є звернення уваги на збереження і реставрацію унікальних пам’яток культури.

Книжка “Сльоза і камінь” на XIX-у “Форумі видавців у Львові” (2012) увійшла до переліку кращих книжок.

Андрій Кісь